Günümüzde hayatımızın vazgeçilmez beyaz eşyalardan biri olan kombiler, özellikle soğuk kış günlerinde herhangi bir arıza durumuna maruz kaldıklarında, bizi zor durumda bırakırlar. Böylesi durumlarda yapmanız gereken Arçelik kombi arızaları durumunda yetkili servisi aramak olacaktır. Firmamız kombinizde yer alan arızayı gidermek için alanında uzman profesyonel ekibi ile sizin için gerekli olan yardımı sunacaktır.

Arçelik Kombi Arızaları Ve Fiyatları

Kombinizde meydana gelen arıza durumlarında yetkili servisimiz ile iletişime geçtikten sonra profesyonel ekibimiz size her türlü destek ve imkânı sağlayacaklardır. Servis ücretlerimiz ise standart olmayıp arızanın durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Yedek parçanın gerekli olduğu arıza durumları basit arızalara göre biraz daha külfetli olabilmektedir. Arçelik kombi arızaları durumunda profesyonel ekibimiz arız tespiti yaptıktan sonra gerekli müdahaleler sonucunda kombinizi kullanıma hazır hale getirir. Bu sayede soğuk kış günlerini herhangi bir sorun ve sıkıntı çekmeden atlatabilirsiniz.

Arçelik Kombi Arıza Belirtileri

Kombinizde meydana gelen her arıza için yetkili servisi çağırmak zorunda değilsiniz. Profesyonel bir firma olarak, basit arıza durumlarını sizin de çözebileceğinizin farkındayız. Arçelik kombi arızaları için siz değerli müşterilerimize sorun tespiti hakkında birkaç bilgi vereceğiz.

  • Kombiniz hiç çalışmıyorsa; kombinizin suyu bitmemiş olabilir ya da elektrik şalterinin açmayı unutmuş olabilirsiniz. Ya da gaz vanası kapalı olabilir.
  • Çalışıyor fakat ısıtmıyorsa; kalorifer termostat derecesi düşüktür ya da filtresi tıkanmış olabilir. Dolayısı ile petek ve boru hattının temizlenmesi gerekebilir.
  • Üst kısım sıcak, alt soğuk ise; peteklerdeki su kirli olabilir ya da filtre tıkalı olabilir.
  • Su akıtıyorsa; kombinin haznesi çok fazla su ile doldurmuş olabilirsiniz. En fazla 1,5 bar olmalıdır. Tesisat bağlantı noktalarında meydana gelen aşınmalar da su akıtmasına sebep olabilir. Ya da imbisat denilen depo kısmında bir problem meydana gelebilir.

Yukarıda yer alan kontrolleri yaptıktan sonra sorununuz hala devam ederse ya da kombinizde yanık kokusu gelmeye başlarsa hemen kombinin fişini çekmeniz gerekir. Elektrik sigortasını da kapattıktan hemen sonra vakit kaybetmeden muhakkak Arçelik yetkili servisimizle iletişime geçmeniz gerekir.


Leave Comments